Fundacja Terra Desolata ogłasza konkurs fotograficzny. „Mój sąsiad zabytek” to wyzwanie skierowane do uczniów klas 4-8 mieszkających na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zachęcamy do szukania śladów historii wokół własnego domu. Zadanie polega na odnalezieniu w swojej najbliższej okolicy zabytku – może to być mało znany pomnik, ruiny zamku na wzgórzu, stary bunkier ukryty w lesie, przedwojenny dom… – i uwiecznieniu go na fotografii.


Pokażcie nam ciekawe obiekty, które są obok Was! Na prace (zdjęcie oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) czekamy do 15 maja 2021 r. pod adresem mailowym: archeologia@terradesolata.pl.  Nagrody czekają! Co więcej – laureaci sami będą mogli je wybrać.
Szczegóły, formularz zgłoszeniowy i regulamin na stronie: https://terradesolata.pl/aktualnosci/konkurs-moj-sasiad-zabytek/
Organizatorem konkursu jest Fundacja Terra Desolata, zajmująca się archeologią i edukacją. Jej celem jest nie tylko poszukiwanie zabytków ukrytych w ziemi, ale także opowiadanie o nich i dbanie, aby historie, które za nimi stoją zostały przekazane dalej. Teraz i Wy możecie w tym pomóc – fotografując ślady historii na własnym podwórku! Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Kalejdoskop naukowy, kalejdoskop kulturalny – działania edukacyjne i promocja wiedzy o przeszłości na Mazurach i Podlasiu”.