Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej w Suwałkach oraz Stowarzyszenie „Mała Szkoła Fotografii – PAcamera CLUB” zapraszają na spotkanie z cyklu „Opowieści fotograficzne” z Tadeuszem Buchowieckim w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00, ul. Emilii Plater 33A.

Tadeusz Buchowiecki, suwalczanin, przedsiębiorca kojarzony przede wszystkim z firmą branży usług motoryzacyjnych, położoną na placu z zabytkowym budynkiem starej elektrowni w Suwałkach, odkrył w sobie pasję żeglarską dopiero po 40-ce. Ale zdążył już żeglować wielokrotnie na dużych żaglowcach morskich, takich jak Pogoria, Kapitan Borchardt czy La Grace po Morzu Śródziemnomorskim czy Oceanie Atlantyckim.

Ostatnią ze swoich wypraw morskich odbył na statku „Ocean A”, który mógł pochwalić się niemałym sukcesem, bowiem żeglując wzdłuż wschodniego brzegu Grenlandii, we wrześniu 2018 roku, osiągnął rekordową pozycję w płynięciu na północ jak najbliżej bieguna: 79 stopni 40 minut szerokości geograficznej północnej, ustanawiając tym samym nowy rekord świata
przejścia pod żaglami w tym kierunku. Załoga statku „Ocean A” składała się z 16 osób, a Tadeusz Buchowiecki pełnił w niej funkcję III oficera.