SOWA

Sowa – Małe Centrum Nauki
Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Tel. 572 920 432
E-mail sowa@bpsuwalki.pl

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach to małe centrum nauki. Prowadzona jest przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze. 

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów a Majsternia z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

Godziny otwarcia:
wtorek – piątek, wejścia w godzinach: 9.00-11.00; 11.30-13.30; 14.00-16.00
sobota, wejścia w godzinach: 10.00-12.00; 13.00-15.00

Strona SOWY SOWA – Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach (bpsuwalki.pl)
Facebook SOWA

Zachęcamy do rezerwacji za pomocą formularza:

FORMULARZ dla grup

Formularz dla osób indywidualnych 

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Jeśli Twój obiekt znajduje się w bazie, a chcesz zaktualizować dane teleadresowe lub nie dodaliśmy jeszcze Twojego obiektu – napisz na adres cit@pogodnesuwalki.pl.
Stroną administruje Stowarzyszenie Kulturalne KOSTROMA