W czwartek, 8 listopada, Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Lidią Liszewską, autorką książek „Napisz do mnie” i „Zaczekaj na mnie”, napisanych wspólnie z Robertem Kornackim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w suwalskiej bibliotece przy ul. Emilii Plater 33A, sala im. J. Towarnickiej. Wstęp wolny.

Lidia Liszewska zadebiutowała przed laty dedykowaną swoim dzieciom (Julii i Jackowi) „Malinową opowieścią”, historią kochającej muzykę dziewczynki – Marianny. Muzykę kocha też sama autorka, ma na swoim koncie płytę nagraną z chórem gospel. Dziesięć lat temu opuściła Bełchatów i osiadła na Mazurach, gdzie w bajkowej scenerii maluje, pisze i we własnej pracowni prowadzi warsztaty ceramiczne.

O książce „Napisz do mnie”
Jeden list może zmienić wszystko…
On – dziennikarz radiowy o zniewalającym głosie, którym uwodzi kolejne kobiety.
Ona – romantyczna i zmysłowa malarka, która chce od życia czegoś więcej.
Oboje mają po czterdzieści lat i zaczynają dostrzegać, że do ich dotychczasowych związków wdarły się rutyna i fałsz.
Ich znajomość zaczyna się od słów. Gdy On znajduje w kawiarni list zgubiony przez Nią, zaintrygowany postanawia Jej odpowiedzieć. Na kartach papeterii powoli rodzi się uczucie. Choć nie są już beztroskimi nastolatkami, jeszcze zdążą zmienić w swoim życiu wszystko.
Doskonała powieść iskrząca się ogniem namiętności i prawdziwymi emocjami.
Takich listów jak Oni nie pisze nikt.

„Zaczekaj na mnie” – kontynuacja książki „Napisz do mnie”
Po burzliwym rozstaniu Matyldzie został tylko jeden list, który czekał w skrzynce od roku. Zawarte w nim wyjaśnienia Kosmy wszystko komplikują, bo przez ten czas życie kobiety całkowicie się zmieniło. Jej nową codzienność wypełnia samotne macierzyństwo i powracające myśli o ukochanym. Czy Matylda będzie nadal na niego czekać, gdy obok pojawi się inny mężczyzna?
Kosma musi teraz poświęcić wszystkie swoje siły na walkę o własne zdrowie. Jak pogodzi porywczy temperament z przestrzeganiem zaleceń lekarzy?
Czy drogi tych dwojga jeszcze się zejdą?

Książki „Napisz do mnie” oraz „Zaczekaj na mnie” do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach przy ul. Hamerszmita 16.