Dzięki sponsorom: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi, budynek Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach wzbogacił się o Defibrylator AED.

Dziś zamontowaliśmy dzięki pomocy Zarządu Budynków Mieszkaniowych w Suwałkach kasetę na te urządzenie, a już od najbliższej soboty (24 lipca) będziemy wyposażeni w nowoczesny sprzęt.

Jednocześnie zapraszamy 24 lipca 2021 r (sobota) w godzinach 10.00 – 17.00 na Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach gdzie odbędzie się kolejny z eventów w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”.

Kampania organizowana jest przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.
W programie eventu przewidziane są m.in.:
 pokazy pierwszej pomocy i użycia AED
 możliwość sprawdzenia refleksu,
 sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle),
 strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci,
 aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)
 SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)
 możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.
Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.